To jest miejsce publikacji materiałów „do pobrania”, które mogą służyć szeroko rozumianej edukacji (nie tylko historycznej), być przydatne w życiu szkoły i aktywność pozaszkolnej, zarówno nauczycieli, jak i uczniów: dłuższe artykuły, instrukcje, dokumenty oświatowe (np. odnoszące się do zarządzeń ministerialnych), podręczniki, scenariusze itp. Także materiały pokazujące, jak z edukacją radzą sobie nauczyciele w innych krajach europejskich.
Chętnie przedstawimy tu teksty nadesłane przez użytkowników naszego portalu, którzy zechcą podzielić się z innymi swoim doświadczeniem i służyć pomocą w rozwiązywaniu różnych problemów.
Kompendium zawiera opis i autentyczne przykłady udanych inicjatyw w zakresie edukacji w dziedzinie praw człowieka i edukacji obywatelskiej. Przynosi opis kluczowych elementów, metod i sposobów ewaluacji. Kompendium ma być przydatnym narzędziem dla decydentów, nauczycieli i praktyków edukacji, ma zapewnić wysoką jakość nauczania w tych dziedzinach, skłonić do korzystania z doświadczeń innych i ułatwić wymianę doświadczeń między instytucjami i praktykami edukacji pracującymi w dziedzinie edukacji na temat praw człowieka i społeczeństwa obywatelskiego.
