Witryna „Uczyć się z historii” to platforma publikacji
projektów edukacyjnych (realizowanych w szkołach i edukacji
pozaszkolnej z młodzieżą) poświęconych historii
Polski i jej sąsiadów w XX wieku oraz prawom człowieka
Artykuły

Nowy portal historyków Ukrainy „Historians.in.ua”

Udostępnij na Facebooku

Autor: Agnieszka Kudełka

Historycy Vladimir Masliychuk i Andrij Portnow 1 stycznia 2012 roku uruchomili nowy portal dla i we współpracy z historykami Ukrainy: http://historians.in.ua/

Autorzy portalu tak uzasadniają jego założenie: „mając świadomość pilnej potrzeby racjonalnej krytycznej refleksji, która na Ukrainie maleje na rzecz głośnej, zwodniczej i prymitywnej propagandy samozadowolenia i samouwielbienia, na rzecz agresji (jeśli nie fizyczne, to werbalnej, jeśli się tylko prześledzi komentarze większości stron internetowych) i wszechobecnej wszechobecnej apatii.

Nie mamy gotowych i łatwych odpowiedzi na wszystkie wyzwania Ukrainy i Europy, ale chcemy zaproponować sposoby ich poszukiwania. Opieramy się na fakcie, że pierwszym krokiem w przezwyciężaniu kryzysu jest uczciwe nazwanie rzeczy po imieniu.” 

Portal prezentuje wywiady z historykami, ich dłuższe wypowiedzi w formie artykułów. Poprzez portal można zapoznać się z publicystyką i literaturą naukową dotyczącą Ukrainy. Portal zawiera także kolumnę autorską innych historyków.

Polecamy regularną lekturę portalu!

(ak)

Historians.in.ua

Czy wiesz, że...
Ośrodek KARTA uruchomił w roku 2010 własne forum dyskusyjne? Forum to zasadniczo koncentruje się wokół tematów poruszanych w kolejnych numerach kwartalnika „Karta”. Pod wprowadzeniem Redakcji znajdują się fragmenty dyskutowanego tekstu, galerie zdjęć lub ...