Witryna „Uczyć się z historii” to platforma publikacji
projektów edukacyjnych (realizowanych w szkołach i edukacji
pozaszkolnej z młodzieżą) poświęconych historii
Polski i jej sąsiadów w XX wieku oraz prawom człowieka
Aktualności

Democracy Video Challenge: nagraj film o demokracji

01.12.2008 | poniedziałek | Udostępnij na Facebooku

Konkurs na krótki film o demokracji ogłosił Departament Stanu USA i popularny serwis YouTube. Krajowi partnerzy tei inicjatywy to Fabryka Trzciny/Uniwersytet Wolnego Czasu; MTV Networks Poland; Polsko-Amerykańska Fundacja Wolności; Fundacja Wspomagania Wsi; POLIS (Stowarzyszenie Młodych Dziennikarzy); Centrum Edukacji Obywatelskiej oraz portal wybieram.pl.

Nagrodą główną jest pokaz filmu na gali Motion Picture Association of America, opłacona podróż do Waszyngtonu, Nowego Jorku i Los Angeles oraz spotkania z filmowcami, mediami i działaczami na rzecz demokracji z całego świata. Do finału konkursu zostaną wybrane trzy filmy z Polski.Główna nagroda zostanie przyznana na podstawie ogólnoświatowego głosowania na YouTube. Wcześniej najlepsze polskie filmy będą pokazywane w Polsce w lutym i marcu 2009r., a trzy prace półfinałowe zostaną wybrane podczas New Media/New Democracy Forum w Fabryce Trzciny w Warszawie w marcu 2009r.

Konkurs skierowany jest do osób pełnoletnich. Długość zgłoszonych filmów nie może być większa niż 3 minuty. Produkcja zrealizowana musi być w języku angielskim lub posiadać angielskie napisy. Organizatorzy na filmy czekają do 31 stycznia.

Przygotowany na konkurs film powinien rozwijać definicję wyrażoną słowami „Demokracja to...”. Autorzy filmów muszą umieścić swoje produkcje na stronie konkursu w serwisie YouTube. Nagranie musi spełniać cztery warunki: nie może propagować przemocy, zawierać bluźnierstw, wulgaryzmów, treści pornograficznych ani elementów reklamy.

Szczegółowy zasady uczestnictwa w konkursie można znaleźć w języku angielskim i polskim na stronie ambasady USA: poland.usembassy.gov

Strona domowa konkursu: Democracy Video Challenge