Witryna „Uczyć się z historii” to platforma publikacji
projektów edukacyjnych (realizowanych w szkołach i edukacji
pozaszkolnej z młodzieżą) poświęconych historii
Polski i jej sąsiadów w XX wieku oraz prawom człowieka
Aktualności

Kampania społeczna - „Prawa człowieka są ważne”

01.12.2008 | poniedziałek | Udostępnij na Facebooku

1 grudnia na ulicach Warszawy pojawi się kilka tysięcy plakatów promujących ideę praw człowieka oraz bezpłatna gazeta WATCH DOG, wydrukowana w ilości 30 tys. egzemplarzy, w której organizatorzy akcji zwracają uwagę na przypadki łamania praw człowieka we współczesnym świecie.

Gazeta WATCH DOG w przystępny sposób przybliża czytelnikom ideę praw człowieka. W publikacji przeczytać można m.in. wstrząsające świadectwa, takie jak opowieść człowieka, który urodził się i wychował w północnokoreańskim obozie koncentracyjnym. WATCH DOG to nie tylko historie ofiar. Znaleźć tam można ekskluzywny wywiad z jednym z liderów białoruskiej opozycji, Aleksandrem Milinkiewiczem, laureatem Nagrody Parlamentu Europejskiego im. Sacharowa na rzecz wolności myśli. Jeden z artykułów poświęcony jest współczesnym reżimom autorytarnym na świecie oraz staraniom o osądzenie byłych dyktatorów. WATCH DOG jest także formą promocji 8. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego „WATCH DOCS. Prawa człowieka w filmie” (Warszawa, 5 - 14 grudnia).

Kampania „Prawa człowieka są ważne. Bez nich świat jest nieludzki” jest realizowana przez Helsińską Fundację Praw Człowieka dzięki projektowi SAPPI: IDEAS THAT MATTER, organizowanemu przez firmę SAPPI FINE PAPERS EUROPE.

Prezentacja kampanii, która potrwa aż do czasu zakończenia tegorocznej edycji festiwalu WATCH DOCS odbędzie się podczas konferencji prasowej w dniu 2 grudnia 2008 r. w sali Kino.Lab Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski, o godzinie 12.00.