Witryna „Uczyć się z historii” to platforma publikacji
projektów edukacyjnych (realizowanych w szkołach i edukacji
pozaszkolnej z młodzieżą) poświęconych historii
Polski i jej sąsiadów w XX wieku oraz prawom człowieka
Aktualności

Animacje edukacyjne „Archiwa Społeczne” i „Historia Mówiona - jak nagrywać relacje”.

14.12.2015 | poniedziałek | Udostępnij na Facebooku

Jeśli chcielibyście wiedzieć, „co to jest archiwum społeczne” i „jak nagrywać relacje świadków historii”, obejrzyjcie te filmy! Zachęcamy również do szerokiego wykorzystania, rozpowszechniania tych filmów.

Udostępniamy 2 animacje w 2 wersjach każda.

1) Animacja Archiwa społeczne. Jak powstają i działają? Jak dołączyć do sieci archiwów społecznych? - wersja bez napisów

2) Animacja Archiwa społeczne. Jak powstają i działają? Jak dołączyć do sieci archiwów społecznych? - wersja z napisami

3) Animacja Historia mówiona. Jak nagrywać relacje biograficzne audio? Instruktaż dla osób nagrywających - wersja bez napisów  

4) Animacja Historia mówiona. Jak nagrywać relacje biograficzne audio? Instruktaż dla osób nagrywających - wersja z napisami

Z 3 i 4 animacji dowiesz się, jak znaleźć osoby do nagrań, jak nawiązać kontakt i rozmawiać, co robić, a czego się wystrzegać podczas nagrania.

Jeśli nagrywasz lub chciałbyś nagrywać relacje świadków historii, ten instruktaż będzie duża pomocą. Początkujący dowiedzą się od czego zacząć, już nagrywających – zachęcamy do przypomnienia kluczowych zasad.

Zachęcamy wszystkich do ich szerokiego wykorzystania, rozpowszechniania, prezentowania na własnych stronach internetowych i w czasie organizowanych wydarzeń.

Już wkrótce opublikujemy wersje z podpisami w języku angielskim.

Szczegółowe informacje na temat licencji:

Animacje (z wyłączeniem materiału audio) dostępne na licencji CC Uznanie autorstwa-Na tych samych warunkach 3.0 Unported (CC BY-SA 3.0). Zezwala się na dowolne wykorzystanie treści pod warunkiem wskazania autora Ośrodka KARTA jako właściciela praw do tekstu oraz zachowania niniejszej informacji licencyjnej. Utwory zależne zbudowane w oparciu o treść niniejszych animacji muszą być rozpowszechniane na tych samych warunkach. Tekst prawny licencji: https://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0/pl/, Grafika: vividstudio.pl, Animacja: Piotr Machulski, rezolution.pl, Scenariusz: Monika Szylar, Lektor: Jakub Urlich.

(ak)