Witryna „Uczyć się z historii” to platforma publikacji
projektów edukacyjnych (realizowanych w szkołach i edukacji
pozaszkolnej z młodzieżą) poświęconych historii
Polski i jej sąsiadów w XX wieku oraz prawom człowieka
Aktualności

Opowiem ci o wolnej Polsce

30.09.2015 | środa | Udostępnij na Facebooku

Trwa rekrutacja nauczycieli do projektu pt. Opowiem ci o wolnej Polsce dotyczącego historii mówionej. 

Projekt od wielu lat prowadzą Centrum Edukacji Obywatelskiej wspólnie z Instytutem Pamięci Narodowej i Muzeum Powstania Warszawskiego. 

Celem programu jest przybliżenie młodym ludziom wydarzeń związanych z najnowszą historią Polski, pokazanie w jaki sposób na przestrzeni ostatnich dekad kształtowało się społeczeństwo obywatelskie. 

Ważnym elementem pracy nad projektem są spotkania oraz wywiady młodzieży ze świadkami historii. Młodzież ma szansę dotrzeć do historii znanych, ale i tych mniej znanych – poznać losy ludzi biorących aktywny udział w wydarzeniach z przeszłości, odkryć dzieje miejscowości i regionu. 

W połowie października rozpocznie się bezpłątny kurs internetowy dla nauczycieli, którzy wraz z uczniami prowadzą w swoich szkołach projekty historii mówionej. Kurs e-coachingowy przygotowuje nauczycieli krok po kroku do pracy metodą historii mówionej, daje wsparcie mentorów, dostarcza materiałów edukacyjnych i przykładowych scenariuszy zajęć, a także pozwala poznać ciekawe sposoby prezentacji efektów działań.  

Więcej informacji oraz link do rekrutacji znajduje się tutaj.

(ak)