Witryna „Uczyć się z historii” to platforma publikacji
projektów edukacyjnych (realizowanych w szkołach i edukacji
pozaszkolnej z młodzieżą) poświęconych historii
Polski i jej sąsiadów w XX wieku oraz prawom człowieka
Aktualności

„Start-up! Laboratoria akcji i idei przeciw mowie nienawiści”

23.02.2015 | poniedziałek | Udostępnij na Facebooku

‘Start-up’, czyli ‘zrób to sama/sam’, ale z innymi! 

‘Start-up’ to laboratorium, przestrzeń do rozwijania oddolnych inicjatyw w zakresie praw człowieka, wielokulturowości oraz do mierzenia się z wyzwaniami społecznymi, zwłaszcza mową nienawiści. Do współpracy zapraszane są oddolne inicjatywy, odpowiadające na lokalne potrzeby i problemy, które staną się okazją do wymiany poglądów i pomysłów z aktywistami z innych części Polski. Tworzenie ‘start-up-a’ to okazja i miejsce do rozwoju potencjału liderskiego, realizacji autorskich działań opartych na zasadach partnerstwa i współpracy z innymi.

W ramach projektu wybrani zostaną liderki/liderzy z całej Polski działających lokalnie, które/którzy zostaną zaproszone do udziału w cyklu szkoleń, zarówno w przestrzeni off- i on-line. Dzięki szkoleniom uczestnicy projektu będą mogli rozwinąć niezbędną wiedzę i umiejętności, potrzebne do działania przeciw mowie nienawiści. Na bazie tych doświadczeń liderki i liderzy we współpracy z ekspertkami/ekspertami stworzą koncepcje swoich ‘start-upów’ idei oraz opracują strategię ich działania w swoich społecznościach lokalnych. 

Autorki/autorzy najciekawszych pomysłów w zakresie przeciwdziałania mowie nienawiści, zostaną wybrani na liderkę/lidera ‘start-upu’ w swoim województwie i będą odpowiedzialni za wdrożenie w życie tego pomysłu. Na podsumowanie projektu zorganizowane zostaną 2 konferencje regionalne, podczas których liderki/liderzy ’start-upów’ podzielą się z rówieśnikami swoimi doświadczeniami oraz pomysłami.

‘Start-up’ już dziś! Wypełnij formularz zgłoszeniowy.

Udział w projekcie jest bezpłatny. 

Więcej informacji o wydarzeniu znajduje się na stronie internetowej: www.uprzedzuprzedzenia.org/startup