Witryna „Uczyć się z historii” to platforma publikacji
projektów edukacyjnych (realizowanych w szkołach i edukacji
pozaszkolnej z młodzieżą) poświęconych historii
Polski i jej sąsiadów w XX wieku oraz prawom człowieka
Aktualności

Akademia Animacji Antydyskryminacyjnej

04.08.2014 | poniedziałek | Udostępnij na Facebooku

W  dniach 8–17 sierpnia w Żywcu odbędzie się Akademia Animacji Antydyskryminacyjnej. Uczestnicy będą podzieleni na dwie grupy tematyczne, dot. 1) street artu oraz 2) dram i happening'ów.

Akademia to 10-dniowy cykl szkoleniowy łączący warsztat antydyskryminacyjny oraz warsztaty animacji społecznej: street-art/graffiti w działaniach społecznych, warsztaty dramowe i happeningi, elementy dziennikarstwa i fotografii, w tym praktyczne działania z lokalną społecznością Żywca.

Warsztaty poprowadzą doświadczone trenerki i trenerzy związane/i z Fundacją Klamra, Stowarzyszeniem Praktyków Dramy STOP-KLATKA, Towarzystwem Edukacji Antydyskryminacyjnej, Fundacją Autonomia (m.in. Małgorzata Borowska, Aleksandra Chodasz, Dariusz Paczkowski, Tomasz Piątek, Agata Teutsch, Małgorzata Winiarek-Kołucka).

Projekt przewiduje także wsparcie wybranych osób, które po zakończeniu Akademii będą chciały rozwijać swoje działania lokalne, i będą mogły uzyskać wsparcie eksperta/ekspertki tutora/tutorki w wdrażaniu zdobytych podczas warsztatów umiejętności, w działania w swojej społeczności.

Powiedzieli o Akademii (I edycja, 2012 r):
„W warsztatach wziąłem udział także z powodu ciekawości. Nauczyłem się działań bezpośrednich, za pomocą szablonów. Dzięki udziałowi w warsztatach nabyłem też większej pewności siebie. Wiedzę nabytą podczas warsztatów przekułem w działania z młodzieżą (działania techniką szablonów).” Tomasz Piątek – animator, edukator, prezes Stowarzyszenia Przestrzeń w Węgrowie.

„Powodem, dla którego zapisałam się na warsztaty, była chęć rozwoju, dowiedzenia się jak najwięcej na temat różnych możliwych technik pracy z dziećmi, zwłaszcza dramy. Duże wrażenie zrobił na mnie rozmach projektu, a także to, że została w niego zaangażowana społeczność lokalna. Wiedzę i umiejętności zdobyte podczas warsztatów wykorzystuję w codziennej pracy grupowej z młodzieżą. Dotyczy to przede wszystkim kształtowania postaw tolerancji.” Aleksandra Szymczak – psycholożka, pedagożka, terapeutka

Kontakt: Piotr Cykowski, p.cykowski@klamra.org, tel. 696 072 473

Akademia Animacji Antydyskryminacyjnej jest częścią projektu Mow@ Miłości realizowanego przez Fundację Klamra we współpracy z Miastem Żywiec, Áskorun ehf oraz Stowarzyszeniem Praktyków Dramy STOP-KLATKA.

Autorkami i autorem koncepcji Akademii Animacji Antydyskryminacyjnej są: Małgorzata Borowska, Małgorzata Jonczy-Adamska i Piotr Cykowski.

 

 

 

Źródło.

(ak)