Witryna „Uczyć się z historii” to platforma publikacji
projektów edukacyjnych (realizowanych w szkołach i edukacji
pozaszkolnej z młodzieżą) poświęconych historii
Polski i jej sąsiadów w XX wieku oraz prawom człowieka
Aktualności

Prawo człowieka „na palcach”

16.04.2014 | środa | Udostępnij na Facebooku

Chcesz się dowiedzieć czym są prawa człowieka i jak ich bronić? Dlaczego jest ważną solidarność międzynarodowa, jak zrobić ją efektywną i jak na to może wpływać każdy z nas? Będziemy razem szukać odpowiedzi 26 kwietnia w Warszawie z ekspertami międzynarodowymi z Białorusi i Rosji!

Żeby wziąć udział w seminarium trzeba do 20 kwietnia 2014 zarejestrować się na stronie.

O czym seminarium?
Pierwsza część – kurs wprowadzający w temat Praw Człowieka – dwie godziny interaktywnego seminarium z historii i idei , na których się bazują Prawa Człowieka, określone w dostępnym języku.

Druga część — interaktywny wykład na temat działań w sprawie obrony interesów społecznych i dyskusja na temat „ Czym są interesy społeczne i w jakich okolicznościach trzeba ich bronić ”.

W części końcowej będziemy rozmawiać o solidarności międzynarodowej i naszym udziale w tym. Spróbujemy znaleźć odpowiedzi na pytania:

Czym jest solidarność? Dlaczego mamy się przejmować problemami społecznymi w innych krajach ? W jaki sposób to powiązane z Prawami Człowieka? Dlaczego Prawa Człowieka to nie jest walka o władzę ? Jak można zmieniać sytuację tej dziedzinie w krajach sąsiednich?

Także porozmawiamy o podstawowej różnicy między prawo obrońcami i politykami, większościach i mniejszościach , tolerancji, wolności, i o tym, dlaczego prawa człowieka — to nie o wszystkim w tym świecie , a bardzo konkretne tematy.

Na kogo czekamy?
Do udziału zapraszamy mieszkańców i gości Warszawy i całej Polski, oraz uczestników z krajów sąsiednich.

UWAGA! Seminarium w języku rosyjskim. Nie mamy możliwości zorganizowania tłumaczenia z/na rosyjski.

Gdzie i kiedy to się odbędzie?
Seminarium odbędzie się w Warszawie (Polska) 26 kwietnia 2014 (sobota) około 11.00 i do 18.00.

Bardziej dokładnie miejsce i czas będą powiedziane wybranym uczestnikom. 

Moderatorzy — eksperci międzynarodowe z Białorusi i Rosji.

Dla uczestnictwa w seminarium niezbędnie trzeba zarejestrować się na stronie. Termin końcu rejestracji — 20 kwietnia włącznie.

UWAGA! Wypełniając kwestionariusz Państwo się zgadzają z zasadą pełnego uczestnictwa w seminarium. Prosimy zwrócić uwagę również na to, że nie ma możliwości zwrotu kosztów przejazdu.

Bonusy dla uczestników
Dla osób które skutecznie ukończą warsztat przewidziane jest pogłębiona edukacja oraz inne propozycji w dziedzinie edukacji na temat praw człowieka, staży i uczestnictwo w działalności międzynarodowych organizacji praw człowieka.

Facebook: https://www.facebook.com/events/531649540279853/

Dodatkowe informacje:
«Prawo Człowieka „na palcach”» — stały program edukacyjny w dziedzinie Praw Człowieka dla początkujących. Podczas przebiegu programu podnoszono jest wielu pytań dla pracy samodzielnej oraz z innymi uczestnikami i trenerami. Program jest częścią Międzynarodowej Szkoły Praw Człowieka o działalności obywatelskiej.

Wszelkie pytania prosimy kierować na adres: belmpd@gmail.com.

(ak)