Witryna „Uczyć się z historii” to platforma publikacji
projektów edukacyjnych (realizowanych w szkołach i edukacji
pozaszkolnej z młodzieżą) poświęconych historii
Polski i jej sąsiadów w XX wieku oraz prawom człowieka
Aktualności

Rekrutacja na polsko-niemieckie warsztaty „Śladami przyszłości”

05.04.2012 | czwartek | Udostępnij na Facebooku

Fundacja "Krzyżowa" dla Porozumienia Europejskiego prowadzi rekrutację uczestników na polsko-niemieckie warsztaty „Śladami przyszłości”, które odbędą się w dniach 6 - 13 maja 2012 w Międzynarodowym Domu Spotkań Młodzieży w Krzyżowej.

Projekt porusza historię stosunków polsko-niemieckich od II wojny światowej do teraźniejszości. Młodzież w polsko- niemieckich grupach będzie mieć możliwość rozszerzenia swojej wiedzy nie tylko z perspektywy narodowej.

Dodatkowo prócz warsztatów merytorycznych uczestnicy będą mogli odnosić się do tematyki przewodniej poprzez wzięcie udziału w warsztatach: zajęciach kreatywnych, fotografia - camera obscura, teatr.

Poprzez uczestnictwo w projekcie uczestnicy będą mieli możliwość nauki historii poprzez sprawdzenie abstrakcyjnych pojęć o charakterze interdyscyplinarnym i poprzez wykorzystaną metodykę formułować swoje oczekiwania do stylu i efektów nauki poza-formalnej.

Głownie cele projektu to:

rozszerzenie wiedzy dotyczącej stosunków polsko-niemieckich po drugiej wojnie światowej do teraźniejszości.
zdobycie kompetencji międzykulturowych
przełamanie barier i wzmacnianie kompetencji językowych

Językiem roboczym na warsztatach jest język angielski, przy czym niektóre punkty programu będą tłumaczone na polski i niemiecki

Zgłoszenia do projektu mogą nadsyłać osoby w wieku 19-24 lat, przewidziano po 22 miejsca dla uczestników z Niemiec i z Polski. Koszt uczestnictwa to 80 zł od osoby. Organizatorzy zapewniają nocleg i wyżywienie.

Prowadzący: Frank Weisse – Bartos – dyplomowany znawca literatury, perfomance, muzyk oraz Peter Kreibich – fotograf i grafik.

Termin nadsyłania zgłoszeń: 20.04.2012 (pobierz formularz zgłoszeniowy)
Informacje i zgłoszenia: Renata Grycz
e-mail: renata@krzyzowa.org.pl
tel.: +48 74 8500 312
tel.  +48 797 993 702
fax.: +48 74 8500 305

(mw, ngo.pl)

Tagi: