Witryna „Uczyć się z historii” to platforma publikacji
projektów edukacyjnych (realizowanych w szkołach i edukacji
pozaszkolnej z młodzieżą) poświęconych historii
Polski i jej sąsiadów w XX wieku oraz prawom człowieka
Aktualności

Zbieramy informacje o Amerykańskim Korpusie Pokoju w Polsce!

09.01.2012 | poniedziałek | Udostępnij na Facebooku

W związku z 50. rocznicą istnienia Amerykańskiego Korpusu Pokoju (AKP) i 10. rocznicą zakończenia działań Korpusu w Polsce, Ośrodek KARTA realizuje projekt, mający na celu udokumentowanie działalności AKP w Polsce. Prosimy o Państwa pomoc!

W ramach projektu zbieramy wszelkie materiały pokazujące historię działań Korpusu w Polsce, tj. wspomnienia, dokumenty, zdjęcia, ulotki, publikacje, dotyczące instytucji Korpusu i osób mających wpływ na kształt Korpusu w Polsce, a także materiały dokumentujące działania wolontariuszy, także poprzez osobiste wspomnienia i fotografie samych wolontariuszy, ich opiekunów oraz beneficjentów ich działań.

Chcielibyśmy także nagrać wywiady biograficzne z osobami, które współtworzyły Korpus w Polsce, tj. pracowały w Centrali w Warszawie, poznały wolontariuszy i miały z nimi dłuższy kontakt oraz z samymi wolontariuszami, którzy pozostali w Polsce.

Efektem projektu będzie ok. 30-stronicowa dwujęzyczna broszura i prezentacja multimedialna z wybranymi dokumentami i fotografiami oraz fragmentami nagrań. 

Jeżeli wyrażą Państwo zgodę, całość dokumentacji zostanie skopiowana (zdigitalizowana) i stworzy odrębną kolekcję dotyczącą AKP w Polsce i będzie udostępniania w Archiwum Ośrodka KARTA do celów edukacyjnych i publicystycznych.

Prosimy o kontakt i zgłaszanie zgromadzonych fotografii i dokumentów oraz ewentualnie spisanych wspomnień  do końca marca 2012 roku. 

Przy każdym opublikowanym materiale pojawi się informacja, kto go udostępnił lub kto jest autorem danej wypowiedzi, chyba że użyczający czy wspominający chciałby pozostać anonimowy.

Jeżeli nie będą mogli Państwo przekazać nam swoich materiałów w Ośrodku KARTA (Warszawa, ul. Narbutta 29) lub przesłać ich pocztą (po zdigitalizowaniu zostaną, oczywiście, zwrócone) możliwy jest nasz przyjazd do Państwa i skanowanie dokumentów na miejscu.

Bardzo dziękujemy za wszelką pomoc. 

Prosimy o kontakt:
Agnieszka Kudełka,  
tel.: (+48 22) 844 10 55 lub 
(+48 22) 848 07 12
kom. 663 028 361
a.kudelka@karta.org.pl
ul. Narbutta 29 
02-536 Warszawa

Projekt jest realizowany od października 2011 do września 2012 i jest wspierany przez Ambasadę Amerykańską w Polsce.

Pobierz ulotkę dot. projektu dokumentującego działania Amerykańskiego Korpusu Pokoju w Polsce

(ak)