Witryna „Uczyć się z historii” to platforma publikacji
projektów edukacyjnych (realizowanych w szkołach i edukacji
pozaszkolnej z młodzieżą) poświęconych historii
Polski i jej sąsiadów w XX wieku oraz prawom człowieka
Aktualności

Pedałuj i płyń. O sportach rowerowych i wodnych

05.01.2012 | czwartek | Udostępnij na Facebooku

Ośrodek KARTA, Dom Spotkań z Historią i Zarząd Mienia m. st. Warszawy serdecznie zapraszają 11 stycznia 2012 (środa) o godzinie 18.00 do Domu Spotkań z Historią, ul. Karowa 20 w Warszawie na spotkanie pt. Pedałuj i płyń. O sportach rowerowych i wodnych, inspirowane albumami fotograficznymi Cykliści i Wodniacy z serii „Historie obrazkowe” wydawanej w koedycji Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią.

Podczas wieczoru zaprezentujemy też nowy, okolicznościowy kalendarz WISLAWARSZAWA.PL oraz zdjęcia-zwiastuny z nowego albumu tej serii poświęcone polskiej piłce nożnej – Piłkarze, którego premiera zapowiedziana jest na maj 2012.

W spotkaniu wezmą udział m.in. dr Jan Bestry (prezes Warszawskiego Towarzystwa Cyklistów), Jacek Przygodzki (kronikarz Warszawskiego Towarzystwa Wioślarskiego), Aleksandra Janiszewska (redaktor serii, sekretarz wydawnictwa Ośrodek KARTA), Tadeusz Kowalski (fotograf sportowy, członek Rodziny Olimpijskiej), Cezary Zamana (zwycięzca Tour de Pologne 2003), dr Marek Piwowarski (pełnomocnik Prezydenta m. st. Warszawy ds. zagospodarowania nabrzeży Wisły).

Prowadzenie: Michał Olszański (dziennikarz radiowej Trójki)

WSTĘP WOLNY!

„Historie obrazkowe” – seria bogato ilustrowanych albumów fotograficznych opowiadających o ludzkich pasjach i przyjemnościach.

Fotograficzna, niezwykle barwna i dotąd mało znana panorama życia polskich towarzystw wioślarskich od 2 połowy XIX wieku do 1939 roku. Książka pokazuje nie tylko zamiłowanie do sportu, ale też całą sferę bujnie rozwijającego się wówczas życia towarzyskiego. Archiwalne zdjęcia opatrzone są m.in. tekstami z epoki, rysunkami z przedwojennych periodyków sportowych i krótką historią polskiego wioślarstwa.

Wynalazki rowerowe, historie mistrzów i miłośników kolarstwa, najważniejsze wyścigi, wycieczki krajoznawcze i dalekie podróże – to tylko niektóre z tematów w albumie. W humorystyczny sposób oddają atmosferę wokół sportu rowerowego z lat 1886-1939.

Wydawcy serii: Ośrodek KARTA, DSH

Patronat medialny:
PAP, NEWSWEEK, RADIO PIN, WP.PL, KWARTALNIK FOTOGRAFIA, FOTOPOLIS.PL

Organizatorzy spotkania: Ośrodek KARTA, DSH, Zarząd Mienia m.st. Warszawy

Zapraszamy także na forum dyskusyjne: FORUM.KARTA.ORG.PL

Dołącz do Ośrodka KARTA na Facebooku: http://www.facebook.com/OsrodekKARTA

Informacje:
Helena Sienkiewicz
Kierownik Promocji 
Ośrodek KARTA
ul. Narbutta 29
02-536 Warszawa
tel. (48-22) 646-36-89
kom. (48) 694–125–823
h.sienkiewicz@karta.org.pl
www.karta.org.pl

1% na rzecz Pamięci.
Fundacja Ośrodka KARTA
KRS 0000119146

Źródło.

(ak)