Witryna „Uczyć się z historii” to platforma publikacji
projektów edukacyjnych (realizowanych w szkołach i edukacji
pozaszkolnej z młodzieżą) poświęconych historii
Polski i jej sąsiadów w XX wieku oraz prawom człowieka
Aktualności

Workcamp na terenie b. obozu koncentracyjnego Majdanek

04.08.2011 | czwartek | Udostępnij na Facebooku

Już po raz dziewiąty Stowarzyszenie „Jeden Świat” z Poznania we współpracy z Państwowym Muzeum na Majdanku organizuje workcamp na terenie byłego obozu. Tym razem w wydarzeniu wezmą udział nie tylko młodzi ludzie z Polski i Niemiec – po raz pierwszy przyjdą również wolontariusze z Czech. 

Grupa młodych entuzjastów przez dwa tygodnie sierpnia (od 6 do 20) będzie oczyszczać fundamenty po dawnych barakach, brać udział w lekcjach muzealnych oraz poznawać historię Lublina i okolic.

Wolontariat na Majdanku jest wyjątkowy, jako że jego istotnym elementem jest część edukacyjna. O jej treść dbają pracownicy Muzeum, którzy zapraszają wolontariuszy do archiwum, pokazują eksponaty i szczegółowo opowiadają historię miejsca. Do udziału w warsztatach zaproszą też liderki workcampu, które przygotowały zajęcia na temat osobistego odczuwania historii i życia z jej świadomością. 

Jednak workcamp nie będzie ograniczał się jedynie do pracy na terenie obozu i poznawania trudnej historii. Na spacery po „innym” Lublinie wolontariuszy zaprosi Stowarzyszenie Homo Faber, a artystyczną stronę miasta pokaże Brama Grodzka. Teatr NN. Będzie również wiele okazji na pokazanie okolicznych miast i wsi - Zamościa, Zwierzyńca, Gardzienic. Zapowiada się intensywnie, ale na pewno bardzo ciekawie.

Sponsorem workcampu jest Polsko-Niemiecka Współpraca Młodzieży.

Wszelkich informacji na temat projektu udzielają liderki workcampu:
Anna Majewska tel. 692 317 607 
Beata Godlewska tel. 501 945 848

(ak)