Witryna „Uczyć się z historii” to platforma publikacji
projektów edukacyjnych (realizowanych w szkołach i edukacji
pozaszkolnej z młodzieżą) poświęconych historii
Polski i jej sąsiadów w XX wieku oraz prawom człowieka
Aktualności

Włącz się w Prezydencję! - apeluje MSZ do młodzieży i nauczycieli!

08.06.2011 | środa | Udostępnij na Facebooku

MSZ zachęca młodzież i nauczycieli do włączenia się w Prezydencję, m.in. poprzez organizowanie akcji informacyjnych, debat, pikników europejskich, konkursów wiedzy o Unii Europejskiej i innych działań edukacyjnych i promocyjnych, dotyczących Prezydencji.

Ministerstwo zaprasza do korzystania z pakietu edukacyjnego o Prezydencji. Można z niego korzystać w szkole, grupie młodzieżowej czy zastępie harcerskim. Polecana jest również oferta Regionalnych Centrów Informacji Europejskiej. Do szkoły można zaprosić konsultantów Regionalnych Centrów Informacji Europejskiej na ciekawe, aktywne spotkanie z uczniami. Szkolne Kluby Europejskie mogą włączyć temat Prezydencji do swoich zajęć. Uczniowie mogą brać udział w konkursach organizowanych przez Ministerstwo Spraw Zagranicznych i Regionalne Centra Informacji Europejskiej. Imprezy organizowane przez nauczycieli i młodzież mają szansę na otrzymanie oficjalnego patronatu Prezydencji.

Polecamy odwiedzanie strony internetowej przygotowań do Prezydencji. Znajdą tu Państwo, zamieszczane na bieżąco, informacje o konkursach i imprezach związanych z tematyką polskiej Prezydencji. W zakładceMateriały do pobrania zamieszczone zostały różne materiały do wykorzystania w czasie lekcji. Baza materiałów będzie się systematycznie powiększać.

Źródło.

(ak)