Witryna „Uczyć się z historii” to platforma publikacji
projektów edukacyjnych (realizowanych w szkołach i edukacji
pozaszkolnej z młodzieżą) poświęconych historii
Polski i jej sąsiadów w XX wieku oraz prawom człowieka
Aktualności

Zgłoszenia do polsko-rosyjskiego projektu wymiany młodzieży „Śladami pruskich legend” do 27 maja!

11.05.2011 | środa | Udostępnij na Facebooku

„Fundacja Borussia i Kaliningradzki Związek Anthropos zapraszają do udziału w polsko-rosyjskim projekcie wymiany młodzieży „Śladami pruskich legend“, który odbędzie się w Olsztynie w dniach 28.06.-04.07.2011.

Jeżeli jesteś kreatywnym, młodym człowiekiem w wieku 16-19 lat i masz ochotę przeżyć niezapomniane chwile pełne emocji, to jesteś idealnym kandydatem. Jesteśmy kluczem, dzięki któremu otworzysz portal do tajemnic regionu byłych Prus Wschodnich. Dzięki nam udasz się w niezapomnianą podróż przez historię ludzi i miejsc, których już nikt nie pamięta. Za mało adrenaliny???

Przygotuj się na emocjonujący spływ historycznym szlakiem handlowym rzeki Łyny, łączącym Polskę i Rosję. Jeśli myślisz, że to już wszystko to jesteś w błędzie. Dla Ciebie zamieniamy Olsztyn w wielką planszę do gry.

Miasto to gra!

Na kilka dni Olsztyn zamieni się w wielką planszę, a przedmioty codziennego użytku i zwyczajne miejsca pomogą uczestnikom w odkrywaniu śladów pruskich legend. Czekają na Ciebie ekscytujące zadania, które zamienią suche fakty z podręczników, lekcje historii w niezapomnianą przygodę.

Śladami pruskich legend to niezwykły projekt historyczny, rozgrywający się wśród murów miejskich. Rusz na poszukiwanie historii, rzuć się w wir zadań, doświadczaj, dotykaj i ucz się przez działanie!

Podczas projektu młodzi ludzie z Polski i Rosji wezmą udział w warsztatach tematycznych dotyczących historii i krajobrazu kulturowego. Przy pomocy gier edukacyjnych w przestrzeni miejskiej będą szukać śladów minionej historii. Opierając się o te ślady, będą odnajdywać legendy, związane z historyczną krainą Prus Wschodnich, znajdować podobieństwa i różnice w architekturze, kulturze, opowieściach Warmii i Mazur i Obwodu Kaliningradzkiego. W ramach projektu odbędzie się również spływ kajakowy historyczną trasą rzeki Łyny, łączącym Polskę z Rosją.

Organizatorzy pokrywają koszty zakwaterowania i wyżywienia podczas projektu. Znajomość języków obcych nie jest obowiązkowa.

Projekt współfinansowany ze środkó Ministerstwa Edukacji Narodowej.

Osoby zainteresowane udziałem prosimy o wypełnienie ankiety zgłoszeniowej i odesłanie jej do 27 maja na adres: joanna.karasinska@borussia.pl.”

Źródło.

(ak)