Witryna „Uczyć się z historii” to platforma publikacji
projektów edukacyjnych (realizowanych w szkołach i edukacji
pozaszkolnej z młodzieżą) poświęconych historii
Polski i jej sąsiadów w XX wieku oraz prawom człowieka
Aktualności

Historia na targach książki w Warszawie

12.05.2010 | środa | Udostępnij na Facebooku

Inaczej niż dotychczas, w tym roku w Warszawie odbędą się dwie, niejako konkurencyjne imprezy targowe. Najpierw w dniach 13-16 maja w Pałacu Kultury i Nauki będą gościć Warszawskie Targi Książki, organizowane przez środowiska wydawców które powołały nowy podmiot Targi Książki sp. z o.o. oraz spółkę targową Murator EXPO , a tydzień później odbędą się Międzynarodowe Targi Książki organizowane jak co roku przez Ars Polonę .

W programach obu imprez znajdą się spotkania i prezentacje, które mogą zainteresować miłośników historii.

Warszawskie Targi Książki, 13-16 majaCzwartek 13 maja

16:00-18:00 „Warszawa między wojnami – opowieść o życiu Stolicy w latach 1918 – 1939” – spotkanie z Ryszardem Mączewskim, autorem książki o tym tytule i twórcą strony internetowej www.warszawa1939. Prowadzenie i prezentacja multimedialna – Krzysztof Jaszczyński. Zaprasza miesięcznik „Stolica”
Klub Czytelnika

Piątek 14 maja

11.00 – 12.30 – Konferencja prasowa z udziałem Olega Zakirova, autora książki „Obcy element”, prezentującej dramatyczne losy oficera KGB w walce o wyjaśnienie zbrodni katyńskiej. Na konferencji zostanie też zaprezentowany komiks „1940 Katyń. Zbrodnia na nieludzkiej ziemi.” Zaprasza Dom Wydawniczy Rebis
UWAGA: spotkanie odbędzie się w siedzibie PAP-u, ul. Bracka 6/8

Sobota 15 maja

13.30 – 15.00 Katyń – nieznane fakty. Co jeszcze skrywają archiwa byłych sojuszników? Panel dyskusyjny z udziałem Olega Zakirova, autora książki „Obcy element”, Tadeusza Kisielewskiego, autora książki „Katyń. Zbrodnia i kłamstwo” oraz „Gibraltar i Katyń. Co kryją archiwa rosyjskie i brytyjskie”, a także Tomasza Nowaka i Witolda Tkaczka, scenarzystów komiksu „1940 Katyń. Zbrodnia na nieludzkiej ziemi”. Zaprasza Dom Wydawniczy REBIS
Sala Rudniewa

Międzynarodowe Targi Książki 20-23 maja

Ośrodek KARTA, publikujący liczne albumy i serie historyczne, także uczestniczy w 55. Międzynarodowych Targach Książki w Pałacu Kultury. Swoje książki i kwartalnik „Karta” prezentować będzie na stoisku B 209!

Czwartek 20 maja

18.00 Fundacja S. Fischer Stiftung - Spotkanie z prof. Haraldem Welzerem
Fundacja S. Fischer Stiftung, Fundacja Współpracy Polsko-Niemieckiej i Niemiecki Instytut Historyczny zapraszają na spotkanie z prof. Haraldem Welzerem, autorem książki „Sprawcy. Dlaczego zwykli ludzie dokonują masowych mordów (przeł. Magdalena Kurkowska, Wydawnictwo Naukowe Scholar, Warszawa 2010, Seria współczesnej literatury niemieckojęzycznej Kroki/Schritte) z udziałem prof. Joanny Tokarskiej-Bakir i prof. Włodzimierza Borodzieja (Uniwersytet Warszawski). Prowadzenie – dr. Jochen Boehler (Niemiecki Instytut Historyczny). Wstęp wolny. Tłumaczenie symultaniczne. Więcej o książce: www.kroki.pl
Niemiecki Instytut Historyczny, al. Ujazdowskie 39, Warszawa

Piątek 21 maja

15.30 Księży Młyn Dom Wydawniczy
Spotkanie z Ryszardem Mączewskim, autorem książki „Warszawa między wojnami. Opowieść o życiu Stolicy 1918–1939”.
Sektor A, Stoisko nr 133

16.00 Narodowe Centrum Kultury
Promocja powieści Macieja Parowskiego „Burza”.
Prezentacja powieści Macieja Parowskiego „Burza”, która w intrygujący sposób wprowadza czytelników w alternatywną rzeczywistość Polski z okresu bezpośrednio poprzedzającego wybuch II wojny światowej.
Sektor A, Stoisko nr 152

Niedziela 23 maja

11.00 – 12.00 Sorus Wydawnictwo i Drukarnia Cyfrowa
Profesor Marian Fuks, historyk, autor wielu publikacji o tematyce żydowskiej, podpisuje swoje książki, w tym wznowioną po latach „Żydzi w Warszawie”.
Sektor B, Stoisko 270

(pm)