Witryna „Uczyć się z historii” to platforma publikacji
projektów edukacyjnych (realizowanych w szkołach i edukacji
pozaszkolnej z młodzieżą) poświęconych historii
Polski i jej sąsiadów w XX wieku oraz prawom człowieka
Aktualności

Stan wojenny we wspomnieniach - konkurs

19.01.2010 | wtorek | Udostępnij na Facebooku

Zapraszamy do udziału w konkursie historycznym „Wspomnienie ze stanu wojennego”, organizowanym przez serwis Historia portalu Gazeta.pl. Partnerem konkursu jest Ośrodek KARTA.

Pierwszomajowy pochód opozycji. Jedyny, aż do 1989, pochód zorganizowany w Warszawie przez opozycję, który nie skończył się interwencją milicji. Źródło: Fotohistoria.pl

W ramach konkursu uczestnicy zbierają wspomnienia - relacje osób, opisujące okres stanu wojennego. Na materiały o objętości tekstu do 5 tys. znaków (ze spacjami) organizatorzy czekają do 30 stycznia. Tekst może zostać przesłany przez uczestnika za pośrednictwem poczty elektronicznej na adres: konkursy.edukacyjne@gazeta.pl. Objętość pliku przesłanego za pośrednictwem poczty elektronicznej nie może przekraczać 20 MB. W mailu konkursowym należy podać swoje imię, nazwisko, adres korespondencyjny oraz nazwę szkoły/uczelni.

W konkursie mogą wziąć udział gimnazjaliści, uczniowie szkół ponadgimnazjalnych oraz studenci. Najlepsze prace zostaną nagrodzone książkami lub roczną prenumeratę kwartalnika historycznego „Karta”.

Regulamin konkursu dostępny jest na tej stronie.