Witryna „Uczyć się z historii” to platforma publikacji
projektów edukacyjnych (realizowanych w szkołach i edukacji
pozaszkolnej z młodzieżą) poświęconych historii
Polski i jej sąsiadów w XX wieku oraz prawom człowieka
Aktualności

„1989 - Images of Change”

29.06.2009 | poniedziałek | Udostępnij na Facebooku

Zachęcamy do zainteresowania się pierwszym ogólnoeuropejskim konkursem historycznym organizowanym w ramach sieci EUSTORY. Do uczestnictwa w nim zaproszone są osoby urodzone pomiędzy 1980 a 1991 rokiem. Tematyka konkursu dotyczy pamięci i znaczenia zmian związanych z przełomem roku 1989. Uwaga: ostateczny termin przyjmowania prac został przedłużony do 31 lipca.

Do konkursu zgłaszane mogą być prace o objętości nie większej niż 5 tys. znaków. Akceptowane będą wyłącznie indywidualne zgłoszenia w języku narodowym wraz z odpowiednim tłumaczeniem w językuangielskim lub niemieckim (lub w obu tych językach).


Zgłoszone prace udostępnione zostaną na stronie konkursu i podlegać będą ocenie internautów. Trzech autorów najlepiej ocenianych w konkretnym miesiącu prac otrzymają nagrodę w wysokości 200 Euro oraz odpowiedni certyfikat poświadczający udział w konkursie.

Spośród wszystkich zgłoszonych w okresie trwania konkursu prac europejskie jury wybierze dziesięć. Ich autorzy otrzymają nagrodę w wysokości 1000 Euro oraz zaproszenie do uczestnictwa w ceremonii podsumowującej konkurs, która odbędzie się w Brukseli w listopadzie 2009 roku.

Więcej szczegółowych informacji o konkursie i zasadach konstrukcji prac znaleźć można na stronie www.1989history.eu