Witryna „Uczyć się z historii” to platforma publikacji
projektów edukacyjnych (realizowanych w szkołach i edukacji
pozaszkolnej z młodzieżą) poświęconych historii
Polski i jej sąsiadów w XX wieku oraz prawom człowieka
Aktualności

Konkurs na komiks o Powstaniu Warszawskim

17.06.2009 | środa | Udostępnij na Facebooku

Muzeum Powstania Warszawskiego po raz kolejny organizuje konkurs na komiks o Powstaniu Warszawskim. W swojej III już edycji konkurs po raz pierwszy uzyskał charakter międzynarodowy.

Przedmiotem konkursu jest wykonanie komiksu o tematyce opartej na wydarzeniach z Powstania Warszawskiego. Dopszczalne są rozmaite techniki wykonania prac, np.: rysunek, malarstwo, grafika komputerowa czy fotografia. Prace mogą być kolorowe lub czarno-białe, max do 10 stron formatu A3.

Organizatorzy zapraszają wszystkich zainteresowanych - rysowników, grafików, scenarzystów – zarówno z Polski, jak i zza granicy. Mile widziane są komiksy narysowane przez autorów indywidualnych, ale również przez zespoły autorskie, artystów profesjonalnie zajmujących się komiksem, i twórców początkujących.

Termin nadsyłania prac mija 3 października 2009 roku.

Prace zostaną ocenione przez Jury konkursowe pod honorowym przewodnictwem nestora polskiego komiksu Papcia Chmiela (Henryka Chmielewskiego) oraz wielu znanych i cenionych rysowników. Opiekę artystyczną nad przebiegiem konkursu sprawuje Przemysław „Trust” Truściński. Prace obcojęzyczne zostaną przetłumaczone na język polski. Na zwycięzców czekają atrakcyjne nagrody.

Więcej informacji o konkursie uzyskać można na stronie
1944.pl

mw