Witryna „Uczyć się z historii” to platforma publikacji
projektów edukacyjnych (realizowanych w szkołach i edukacji
pozaszkolnej z młodzieżą) poświęconych historii
Polski i jej sąsiadów w XX wieku oraz prawom człowieka
Aktualności

27 Międzynarodowe Spotkania Młodzieży w Dachau

26.05.2009 | wtorek | Udostępnij na Facebooku

W dniach 1-14 sierpnia 2009 odbędą się kolejne międzynarodowe spotkania młodzieży w Dachau.

d 1983 roku każdego lata ponad 100 młodych ludzi z różnych krajów spotyka się w miejscu dawnego hitlerowskiego obozu koncentracyjnego w Dachau w Niemczech by dyskutować na temat przeszłości narodowosocjalistycznych Niemiec, nazizmu, Holocaustu, a także współczesnych zagadnień związanych z prawami człowieka, dyskryminacją, rasizmem i współżyciem różnych narodów i kultur.

Uczestnicy biorą udział w warsztatach, dyskusjach, spotkaniach i rozmowach ze świadkami historii: byłymi więźniami obozów koncentracyjnych, robotnikami przymusowymi, Żydami ocalałymi z Zagłady, zwiedzają miejsca pamięci historycznej, a także pracują przy ich porządkowaniu, renowacji i konserwacji.

Tegoroczny program przewiduje następujące tematy warsztatów: rola SS w obozie Dachau, kler w obozie Dachau, ruch oporu przeciw hitlerowcom w Polsce, Holandii i w Niemczech, kultura pamięci w Wielkiej Brytanii i w Niemczech, sowieccy jeńcy w obozie Dachau, oraz inne.

W spotkaniach może brać udział młodzież w wieku od 16 do 26 lat. Do uczestnictwa konieczna jest komunikatywna znajomość języka angielskiego oraz zainteresowanie poruszaną tematyką. Uczestnicy będą zakwaterowani w 4-osobowych pokojach z łazienkami w Dachau Youth Guest House. Koszt uczestnictwa w spotkaniach, który pokrywa również wyżywienie i zakwaterowanie wynosi 240 EUR.

Na stronie Spotkań można wypełnić internetowy formularz zgłoszeniowy.

Więcej na temat międzynarodowych spotkań w Dachau patrz w naszych PROJEKTACH.

pm