Witryna „Uczyć się z historii” to platforma publikacji
projektów edukacyjnych (realizowanych w szkołach i edukacji
pozaszkolnej z młodzieżą) poświęconych historii
Polski i jej sąsiadów w XX wieku oraz prawom człowieka
Aktualności

„Totalitaryzm wczoraj i dziś“

11.05.2009 | poniedziałek | Udostępnij na Facebooku

Stowarzyszenie „Memoriał“ wraz z niemiecką organizacją „Akcja Znak Pokuty“ organizuje na Uralu letni obóz wolontariacki pod hasłem „Totalitaryzm wczoraj i dziś“.

Uczestnicy projektu będą odnawiać mieszkania osób ocalałych ze stalinowskich represji, brać udział w seminarium tematycznym w muzeum „Perm 36” (na terenie jedynego zachowanego w takiej formie łagru radzieckiego systemu obozów GUŁag) oraz dyskutować z działaczami na rzecz praw człowieka. Młodzież zakwaterowana zostanie w Nytwie, (około 100 kilometrów od milionowego miasta Perm na Uralu).

W wolnym czasie zaplanowano wycieczki, gry sportowe i inne atrakcje. Wyjazd jest też okazją do poznania Rosji. Projekt trwać będzie od 27 lipca do 9 sierpnia 2009.

Do udziału w projekcie zaproszeni są wolontariusze z Rosji, Niemiec, Polski oraz innych krajów w wieku 18-28 lat. Znajomość języka rosyjskiego nie jest konieczna, uczestnicy powinni sprawnie posługiwać się językiem angielskim.

Więcej informacji na temat inicjatywy uzyskać można w języku angielskim pod adresami sommer@asf-ev.de lub volunteer59@gmail.com.

Źródło: ngo.pl
mw