Witryna „Uczyć się z historii” to platforma publikacji
projektów edukacyjnych (realizowanych w szkołach i edukacji
pozaszkolnej z młodzieżą) poświęconych historii
Polski i jej sąsiadów w XX wieku oraz prawom człowieka
Aktualności

„Oś Oświęcim – Ludzie – Historia – Kultura” w języku angielskim

06.03.2009 | piątek | Udostępnij na Facebooku

„Oś” to projekt stworzony i prowadzony przez Państwowe Muzeum Auschwitz-Birkenau, realizowany we współpracy z Międzynarodowym Domem Spotkań Młodzieży, Centrum Żydowskim, Centrum Dialogu i Modlitwy. Polskojęzyczny miesięcznik ukazuje się już od prawie roku, a w tym miesiącu przedstawiono pierwszy numer „Oś — Oświęcim — Ludzie — Historia — Kultura” w języku angielskim. Magazyn dostępny jest w bezpłatnej wersji elektronicznej na stronie internetowej muzeum. Plik PDF można także pobrać tutaj:
„Oś — Oświęcim — Ludzie — Historia — Kultura” - wersja angielska.

Jak informuje Paweł Sawicki, redaktor naczelny miesięcznika, „tereny byłego niemieckiego nazistowskiego obozu koncentracyjnego są jednym z najliczniej odwiedzanych miejsc w Polsce. W 2008 r. przyjechało do Muzeum Auschwitz-Birkenau ok. 720 tysięcy osób z zagranicy. Na co dzień w Oświęcimiu podejmowanych jest wiele różnorodnych działań mających chronić pamięć o miejscu, które ważne jest dla całego świata.Dzięki angielskiemu tłumaczeniu, informacje te mogą dotrzeć do czytelników na całym świecie".
Przygotowanie angielskiego tłumaczenia było możliwe dzięki dofinansowaniu Departamentu Dyplomacji Publicznej i Kulturalnej Ministerstwa Spraw Zagranicznych.

lg