Witryna „Uczyć się z historii” to platforma publikacji
projektów edukacyjnych (realizowanych w szkołach i edukacji
pozaszkolnej z młodzieżą) poświęconych historii
Polski i jej sąsiadów w XX wieku oraz prawom człowieka
Aktualności

„Co z tym podręcznikiem?”

18.02.2009 | środa | Udostępnij na Facebooku

Projekt wspólnego polsko-niemieckiego podręcznika, oparty o podobne inicjatywy realizowane w ramach niemiecko-francuskiej współpracy edukacyjnej promowany jest jako szansa na poprawę świadomości historii sąsiednich krajów i przełamywanie stereotypów, wynikających z nieznajomości historii. Krytycy projektu podkreślają problemy związane z interpretacją konkretnych wydarzeń (choćby bardzo „czynnej politycznie” kwestii powojennych migracji), część komentatorów sprzeciwia się samej idei „wspólnej historii”.

Polska Fundacja im. Roberta Schumana zaprasza na seminarium „Co z tym podręcznikiem - Przyszłość podręcznika polsko-niemieckiego”. Spotkanie odbędzie się w czwartek, 19 lutego 2009 roku w godzinach 17.00-18.30 w siedzibie Fundacji przy Al. Ujazdowskich 37, II p. w Warszawie.

Seminarium poprowadzi pan Adam Krzemińskim, który przedstawi słuchaczom ideę stojącą za podręcznikiem polsko-niemieckim, jego założenia, cele projektu i jego przyszłość.

Spotkanie odbywa się w języku polskim.

Seminarium odbywa się w ramach cyklu ogólnodostępnych seminariów polsko-niemieckich organizowanym wraz z Uniwersytetem Warszawskim.

Źródło: ngo.pl
mw