Witryna „Uczyć się z historii” to platforma publikacji
projektów edukacyjnych (realizowanych w szkołach i edukacji
pozaszkolnej z młodzieżą) poświęconych historii
Polski i jej sąsiadów w XX wieku oraz prawom człowieka
Aktualności

Polsko-niemieckie warsztaty na temat narodowego socjalizmu i ruchu oporu

05.02.2009 | czwartek | Udostępnij na Facebooku

Fundacja Krzyżowa dla Porozumienia Europejskiego zaprasza studentów z Polski i z Niemiec, na kilkudniowe warsztaty poświęcone tematowi: „Narodowy socjalizm, ruch oporu i pamięć".

W Krzyżowej, miejscu w którym dawniej wokół Helmutha Jamesa von Moltke spotykała się grupa opozycjonistów, będzie możliwość zastanowienia się nad różnymi formami ruchu oporu i poprzez to naświetlenia różnych aspektów polsko-niemieckiej historii. Rozmowy z historykami oraz świadkami czasu będą uzupełniać pracę merytoryczną. Dyskusje między uczestnikami z obu krajów umożliwią poddanie refleksji różnych perspektyw historii.

W programie dyskusje, warsztaty, wykłady oraz wieczór filmowy, a także zwiedzanie położonego w pobliżu miejsca pamięci - terenu byłego obozu koncentracyjnego Gross-Rosen, dającego wyjątkowo dużo możliwości nawiązania do tematów takich jak narodowy socjalizm, ruch oporu i pamięć.

Szczegółowe informacje, program oraz formularz zgłoszeniowy dostępne na stronie Fundacji Krzyżowa. Projekt jest współfinansowany przez Polsko-Niemiecką Współpracę Młodzieży.
pm