Witryna „Uczyć się z historii” to platforma publikacji
projektów edukacyjnych (realizowanych w szkołach i edukacji
pozaszkolnej z młodzieżą) poświęconych historii
Polski i jej sąsiadów w XX wieku oraz prawom człowieka
Aktualności

„W 90. rocznicę odzyskania niepodległości”

19.12.2008 | piątek | Udostępnij na Facebooku

W zorganizowanym przez kancelarię Prezydenta konkursie historycznym „W 90. rocznicę odzyskania niepodległości” przyznano pięć nagród i dziewięć wyróżnień. Otrzymała je młodzież z liceów ogólnokształcących z całego kraju. Zwyciężył Piotr Latocha z Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Strzelcach Opolskich.

Konkurs skierowany był do laureatów i finalistów 34. Olimpiady Historycznej oraz do laureatów i finalistów ogólnopolskiej olimpiady tematycznej „Los żołnierza i dzieje oręża polskiego w latach 1887-1922. O niepodległość i granice Rzeczypospolitej”.

Zadania dla uczestników podzielono na dwa etapy. W pierwszym należało przygotować scenariusz 45-minutowych zajęć z historii dla młodzieży ze szkół średnich na jeden z tematów: „Pierwszy dzień niepodległości w mojej małej ojczyźnie”, „Kształtowanie się struktury niepodległego państwa polskiego” lub „W obronie niepodległości listopad 1918-marzec 1921”. W drugim etapie uczestnicy mieli poprowadzić zajęcia dla młodzieży na podstawie przygotowanego scenariusza.

Źródło: PAP, prezydent.pl