Witryna „Uczyć się z historii” to platforma publikacji
projektów edukacyjnych (realizowanych w szkołach i edukacji
pozaszkolnej z młodzieżą) poświęconych historii
Polski i jej sąsiadów w XX wieku oraz prawom człowieka
Aktualności

Konkurs na esej o dialogu międzykulturowym

15.12.2008 | poniedziałek | Udostępnij na Facebooku

Narodowe Centrum Kultury ogłasza konkurs na esej poświęcony interpretacji hasła obchodów Europejskiego Roku Dialogu Międzykulturowego 2008 w Polsce: „Dialog to budowanie wzajemności”.

Prace konkursowe mogą odwoływać się do wielokulturowego dziedzictwa Europy, Polski, czy regionu lub skupiać się na wyzwaniach współczesności – globalizacji, członkostwie w Unii Europejskiej, migracjach... Mogą także opowiadać o znaczeniu dialogu międzykulturowego w życiu codziennym – w pracy, w szkole czy w czasie wolnym. Nie stawiamy żadnych ograniczeń nt. treści pracy. Ważne, by była ona ciekawa, odważna i oryginalna. Zachęcamy uczestników do skorzystania z wolności, jaką daje forma eseju i tworzenia prac subiektywnych, prowokujących, zwięzłych i celnych, do pisania o dialogu międzykulturowym z nieznanej dotąd perspektywy.

Nadesłane prace oceniać będą wybitni praktycy i teoretycy dialogu międzykulturowego - Ambasadorowie Roku Dialogu: Krzysztof Czyżewski, Piotr M.A. Cywiński, Janusz Witt oraz ekspert z Narodowego Centrum Kultury.

Prace nadsyłać można do 12 stycznia. Na zwycięzcę konkursu czeka laptop. Dodatkowo autorzy 4 najlepszych prac otrzymają nagrody o wartości 300 zł każda, a autorzy kolejnych 15 wyróżnionych prac – upominki od Narodowego Centrum Kultury.

Do udziału w konkursie organizatorzy zapraszają uczniów, studentów, osoby zajmujące się dialogiem międzykulturowym zawodowo i naukowo oraz wszystkich, pragnących podzielić się swoją opinią i przemyśleniami nt. dialogu międzykulturowego. W konkursie mogą wziąć udział osoby, które ukończyły 16 lat.

Wszystkie informacje o konkursie znaleźć można na stronie internetowej http://dialog2008.pl/ oraz pod adresem email konkurs.dialog@primum.pl.

Tagi: